Výrobce nerezových příborů Berndorf Sandrik

V našem e-shopu prodáváme především nerezové příbory od značky Berndorf Sandrik. Její kořeny sahají až do poloviny 19. století. 

Kvalita prověřená staletími

V historii této firmy hraje důležitou roli rok 1895. Tehdy byla na pozemcích Jána Sandrika postavena v Hodruši-Hámroch továrna a právě po tomto muži získal podnik jméno. Firma se velice rychle proslavila po celém Rakousku-Uhersku. Po třech letech se ale dostala do těžkostí, protože stříbrné příbory, na jejichž výrobu se stříbro těžilo ve vlastních dolech v okolí, se staly neprodejnými. Poptávka aristokratů a velkostatkářů se nasytila a pro obyčejné lidi byly příbory cenově nedostupné. Jelikož v té době nebyla v Evropě konkurence, tak chyběly i zkušenosti v této branži.

Historie firmy Sandrik Berndorf vyrábějící příbory

Spojení Sandrik a Berndorf

Zlom nastal v roce 1900, kdy do továrny nastoupil Ján Peterka, který přišel s nápadem vyrábět příbory pro všechny vrstvy obyvatel. Ze stříbra přešla výroba příborů na alpaku a postříbřenou alpaku. Sandrik získal v roce 1918 zakázku pro bývalé rakousko-uherské válečné lodě a zásoboval asi polovinu hotelů ve Vídni. V té době došlo k prvním kontaktům s rakouskou firmou Arthur Krupp z Berndorfu, které byla v této sféře největší rakouskou firmou a zaměstnávala 1 500 lidí. Tato firma vstoupila kapitálově do firmy Sandrik.


V roce 1991 se firmy spojily a vytvořily novou společnost Berndorf Sandrik a pod tímto jménem vystupují dodnes.
Největším distributorem nerezových příborů Berndorf Sandrik je v České republice firma pans s.r.o., která právě provozuje tento e-shop e-příbory.cz.

Historie společnosti Berndorf Sandrik