Svatební dar - těžký výběr

6.9.2008
Sháníte svatební dar a nevíte podle čeho Vašim "mladým" vybrat?

V době myček na nádobí je výběr snažší alespoň v tom, že by to měly být příbory vyrobené na starém kontinentu, kde se těží ze zkušeností a ze zručnosti lidí, kteří dělají svoji práci s láskou.
Myčka Vám průměrnou sadu připraví během pár mytí o lesk, o pozlacení a někdy Vám dokonce na nerezovém příboru udělá rezivé skvrnky. Co pak s tím a jak se tomu bránit? Nejjednodušší řešení je koupit Berndorf-Sandrik.

Mezi nejprodávanější soupravy patří broušená Ariana s lehkým vzorem, který je díky broušení trvalý. Oblíbené jsou i sady Chicago nebo Carina s naprosto jednoduchým a věčným vzorem.

Dnes již není IN kupovat složitě dekorované a pozlacené příbory, nejvyhledávanější jsou s minimálním dekorem nebo dokonce bez dekoru. A pokud dekor, tak broušený. Z těchto příborů i přes jejich jednoduché provedení přímo září vysoká kvalita a preciznost, se kterou byly vyrobeny.

Jedna z rad, jak předejít poškození v myčce:
Nejnáchylnější na poškození v myčce jsou nože, protože jejich výroba je od ostatních příborů odlišná a materiál více namáhá. Nejčastější poškození vzniká v době, kdy znečištěný nůž se zbytky jídla "čeká" v myčce než ji naplníme a pustíme. Někdy to může být i několik dní. Celou tu dobu povrch pracuje a časem se to může projevit rezivými skvrnami. Proto doporučujeme nože před vložením do myčky aspoň zbavit zbytků jídla. Nehledě na materiál 18/10 nebo 18/0.