Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 15:00) / info@e-pribory.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 1199 Kč

Jak správně jíst ovoce příborem?

Ač to zní pro mnohé divně, ano některé ovoce se má správně podle etikety konzumovat pomocí dezertního příboru. Chybět by na stole neměla ani miska na opláchnutí prstů. 

Při konzumaci pomůže dezertní příbor  

Pokud jste pozváni na svatbu nebo třeba na večeři do luxusnější restaurace, lehce se můžete ocitnout v situaci, že budete potřebovat elegantně sníst například banán nebo meloun. Řešení vzít dané ovoce do ruky a prostě kousat je špatné. Správně podle etikety je potřeba většinou použit příbor.

Jak konkrétně se nejběžnější druhy ovoce jí?

  • Melounové či anansové plátky se krájí nožem na menší kousky a pak jí dezertní vidličkou
  • U banánu se nejprve odkrojí oba konce a pak nařeže slupka, která se namotá na vidličku. Následně se banán nakrájí na kolečka a jí pomocí dezertní vidličky. 
  • Bobulovité ovoce, jako jsou hrozny, jahody, třešně, se jedí rukama. Obsluha restaurace by měla donést takzvanou finger-bowl, tedy misku na opláchnutí prstů. 
  • Ještě drobnější ovoce – maliny, borůvky, ostružiny či brusinky – se konzumují dezertní lžičkou a stejně tak i kiwi, které má být rozkrojené na půlku. 
  • Velké peckové nebo jádrové ovoce, do kterého spadají jablka, broskve, meruňky a hrušky, se nejprve naporcuje nožem a pak jí vidličkou.   
 
Pokud se setkáte s jinými druhy ovoce a nebudete příliš vědět, jak na to, doporučujeme si vyhlédnout někoho, kdo evidetně je v etiketě stolování zběhlý, a ho pak napodobovat. Máte tak největší šanci se vyhnout nějakému trapasu. 
 

Konzumace ovoce příborem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.