Investicí do stříbra investujete také do svého zdraví.

Antibakteriální účinky stříbra jsou známy již od středověku. Lidé ho používali k ochraně před morovými epidemiemi. Ze stříbra se vyráběly talíře, mísy, podnosy a poháry.

Stříbro má antiseptické vlastnosti, tj. dokáže chránit naše zdraví před choroboplodnými zárodky. Lidé dokonce převařují vodu pro kojence ve stříbrných nádobách, aby z ní odstranili škodlivé látky a ta byla pro děti bezpečná k pití.

Stříbro je mimořádně účinné i v malém množství. Jedna miliardtina gramu stříbra stačí k omezení funkčnosti určitého druhu bakterií. Proto má stříbro tak bohaté využití ve zdravotnictví.

Stříbro má na lidský organismus chladivý účinek. V případě horečky může pomoci při snižování teploty.

Se stříbrnými příbory jsou spojeny emoce

Stříbrné příbory se předávají z generace na generaci. Je součástí rodinné historie. Většinou se používá při významných rodinných příležitostech. Tvoří tak součást vzpomínek a tradic v rodině.

Prostřený stůl se stříbrnými příbory dodává celému rituálu stolování jakousi vážnost. Vy i vaši hosté se díky němu můžete cítit důležitěji. Povznesete také kulturu stolování, se stříbrnými příbory jedí skutečné dámy a pánové.

Jsou stříbrné příbory drahé?

Odpověď na tuto otázku je relativní. Ano, stříbrné příbory vyžadují vyšší počáteční investici. Ve skutečnosti však stříbrné příbory stojí tolik, kolik vydrží po mnoho let. Když si koupíte stříbrné příbory, jedná se o dlouhodobou, vícegenerační investici.

Jak velkou sadu se vyplatí vlastnit?

Základní sada se skládá z 24 kusů. Jakou celkovou velikost se rozhodnete investovat, záleží jen na vás. Každopádně pokud se rozhodnete pro stříbrné příbory, je dobré mít spíše celou sadu než jednotlivé kusy.  Celá sada má totiž vyšší tržní hodnotu než jednotlivé kusy. V ideálním případě investujte do příborů, kterých můžete časem dokoupit více. Společnost Berndorf vyrábí stříbrné příbory Premiere již 180 let a její díly můžete průběžně doplňovat. Vaše sada tak neztrácí na hodnotě. 

Potřebují stříbrné příbory speciální skladování?

Stříbrné příbory není nutné speciálně skladovat. Je však důležité skladovat je tak, aby nebyly ve vlhkém prostředí. Naprosto nevhodné jsou plastové nebo mikrotenové sáčky. Ideální je zabalit stříbrné příbory do suché měkké látky.

Je péče o stříbrné příbory náročná?

Může se zdát, že stříbro časem ztrácí lesk nebo dokonce černá. Dochází k tomu v důsledku přirozené chemické reakce mezi stříbrem a sírou obsaženou ve vzduchu. Správné skladování stříbrných příborů rozhodně pomáhá zabránit zmatnění. Většina stříbrných šperků a doplňků je dnes potažena velmi tenkou vrstvou rhodia, která stříbro chrání a dodává mu jas a lesk.

Jednoduchým postupem můžete stříbrným příborům vrátit lesk. Stříbrné příbory získají zpět svůj lesk, pokud na dno nádoby, ve které stříbro čistíte, rozprostřete hliníkovou fólii. Poté do ní vložíte příbory, posypete ji dvěma až třemi lžícemi soli a zalijete teplou vodou, dokud nebudou příbory zcela ponořené. Nechte ji hodinu působit. Dalším způsobem je dát do nádoby asi půl litru studené vody, 5 lžiček octa a 1 lžičku tekutého prostředku na mytí nádobí. Do roztoku ponoříte příbory a necháte je stát přes noc. Ráno jej opláchněte studenou vodou, osušte nejlépe fénem a příbor bude jako nový.

Nebo můžete použít speciální lešticí pastu. Při zakoupení 24dílné nebo větší sady ji od nás obdržíte zdarma.

V naší nabídce najdete 3 modely sříbrných příborů.